Masumca bir merak ; Her kişinin bir kişiye yem olduğu bir dünyada ne işim var benim? Merak ediyorum …Şu an burada isem ne yapmalı, Neyi yaşamalıyım? Her kişi bir dünya ise eğer, Merak ediyorum… Ben kendi dünyamı nereye koymalıyım? Fen ve Matamatik,kesinlik isteyen bilim dalları olduğunu duymuştum. Evet ….Kesinlik, Mutlaka kendim için bir denklem kurmalı,Kendi sonucumu Kesin olarak , bulmalıyım. Şu an burada isem,Yarın nerede olacağım?,Yarın olduğum yerde kendi dünyamı nereye Koyacağım.? Hayır …Bilim benim meraklarımı çözmeye yetersiz kalıyor,Çünki böyle bir formulü yok. Test ettim. Merak ediyorum neye sarılmalıyım,neye tutunmalıyım diye…Kendime soruyorum…Eğer bilim, ilimden kaynaklanıyorsa Birde ilmi test etmeliyim,kendime bir ilim kitabı sağlamalıyım,fakat her şeyi içinde barındıran,beni meraklarımdan’dan kurtaracak olan,elbette… KUR’AN. Kimileri için bir kitap,Kimileri için bir hiç,Benim için bir amaç,bir meram.Yapmam gereken tek şey… OKUMAM.Okuyorum…Bakıyorum ALLAHU Teala , CASİYE-13: Ve sahhare lekum mâ fîs semâvâti ve mâ fîl ardı cemîan minh.., inne fî zâlike le âyâtin li kavmin yetefekkerûn.( Ve göklerde ve yerde olanların hepsini kendinden (bir lütuf olarak) size musahhar (emre amade) kıldı. Muhakkak ki bunda, tefekkür eden(Düşünen) bir kavim için mutlaka âyetler (ibretler) vardır.Demekki Allahu Teala her şeyi benim için yaratmış.Umutlanıyorum,birden…Devam ediyorum okumaya, bakıyorum’ki … ZARİYAT-56: Ve mâ halaktul cinne vel inse illâ li ya'budûn. (Biz, insanları ve cinleri başka bir şey için değil; Bize, kul olsunlar diye yarattık.) Demekki Rabbim bütün kainatı bana vermesine karşılık sadece ona kulluk etmemi istiyor.Evet merakımın bir kısmını buldum.Bunun için seviniyorum.Ben umutlarımı sevin’ce dönüştürebiliyorsam, belki umutlarımı ve sevincimi ,HUZURA ve MUTLULUĞA Dönüştürebilirim,Burada HUZUR ve MUTLULUK YOK.Tek sorunum..Mutluluğumu,Huzurumu nerede bulabilirim? Kendi dünyamı nerede Kurabilirim.? ...Devem ediyorum okumaya, bakıyorum’ki … Ve mâ hâzihil hayâtud dunyâ illâ lehvun ve laibun, ve inned dârel âhırete le hiyel hayevânu, lev kânû ya’lemûn.(Ve bu dünya hayatı, oyun ve eğlenceden başka bir şey değildir. Muhakkak ki ahiret yurdu, elbette o gerçek hayattır. Keşke bilselerdi.Şimdi …Kesinlikle Biliyorum Kendi Dünyamı Koyacak Yeri. Bu Yer ..... HUZUR VE MUTLULUK CENNETİ.