Adım 1
Flash’ta aşağıdaki özelliklerde bir sayfa açın . Sayfa ayarları için Ctrl+J tuşunu kullanabilirsiniz.

Adım 2
Text Tool (A) ile yazınızı yazın.

Adım 3
Layer 1’i tıklayın ve bir kopyasını (CTRL+C) alın layer 1’ı kilitleyin Layer 1 üzerine yeni bir layer ekleyin ve ismini “ Shadow “ vererek Ctrl+Shift+V ile kopya layer’ı buraya yapıştırın.

Adım 4
"Shadow" ‘ı tıklayın ve yön tuşlarıyla ya da mouse’u aşağı çekerek yazınızın kopyasını alın.
Taşıma sırasında SHIFT tuşuna basılı tutatarak simetriği sağlamış olursunuz.

Adım 5

Taşıdığınız text’i seçin Free Transform Tool (Q) komutu ile şekildeki gibi yazını tersini alın.

Adım 6
Lock Shadow layer’ı kilitleyin. layer 1 ‘ın kilidini açın ve yazınızı seçerek F8 (Convert to symbol) tuşuna basın. Şekildeki işlemleri yapın ve OK butonun basın.

Adım 7
Yeni Movie Clip nesnesini çift tıklayın. Nesne seçili iken Ctrl+B (Break Apart) komutunu verin bu şekilde yazımızı harflere parçalamış olacaz.
Daha sonra Modify - Timeline - Distribute to Layers (Ctrl+Shift+D) komutunu verin. Timeline pencereniz aşağıdaki görüntüye sahip olacak.

Şimdi Layer 1’ı seçin ve daha kullanmayacağımız için silin.

Adım 8
Yazının ilk harfini seçin ve F8’e basın. Şekildeki işlemleri yapın ve OK butonun basın.

Bu işlemi bütün harfler için uygulayın.

Adım 9
Layer C üzerinde 5.frame’e tıklayın ( Yazıdaki ilk harfe ) ve F6 ‘ya basın. Sonra 10.frame’e tıklayarak tekrar F6 uygulayın. 5.frame’e geri dönerek C harfini seçin ve yön tuşları ile çok az yukarı taşıyın.

Adım 10
Layer C’ı tıklayarak seçin Properties Panel’de (Ctrl+F3) aşağıdaki işlemi uygulayın.

Adım 11

9. ve 10. adımda yapılan işlemleri tüm harfler için uygulayın fakat her seferinde bir önceki harften 3 frame sonra başlayın. İkinci harfi 3.frame’den başlatın üçüncü harfi 6.frame’den ……… Şekile bakın!

Bu aşamada CTRL + Enter ile animasyona bakabilirsiniz.

Adım 12
Scene 1 yani sahne 1 ‘e geri dönün.

Layer 1’i kitleyip Layer Shadow’u açın ve onu seçerek F8’e basın ve şekildeki işlemleri yapın.

Adım 13

Yeni Movie Clip’i seçerek Properties Panel’de aşağıdaki ayarları uygulayın.

Görüntü aşağıdaki gibi olacaktır:

Adım 14
Yeni Movie Clip (Shadow)’e çift tıklayın önce Ctrl+B (Break apart) sonra Ctrl+Shift+D (Distribute to layers) tuşlarına basın. Layer 1’ı seçin ve silin.Layer’ın 5.frame’ıne tıklayın ve F6 yapın.Daha sonra 10.frame’e tıklayarak tekrar F6 uygulayın. 5.frame’e geri dönerek T harfini seçin ve yön tuşları ile çok az aşağı taşıyın.

Adım 15
Layer C’ı tıklayark seçin Properties Panel’de (Ctrl+F3) aşağıdaki işlemi uygulayın

13 ve 14 adımları tüm harflere uygulayın. İkinci harfi 3.frame’den başlatın üçüncü harfi 6.frame’den ……… Şekile bakın!

Scene1’ e geri dönüp artık animasyonunuzu çalıştırabilirsiniz.