Nokia X2 özellikleri - Nokia X2 teknik özellikleri

Son yıllarda Windows Phone işletim sistemini kullanan akıllı telefonları ile gündeme gelen Nokia'nın geçtiğimiz aylarda tanıtılan Android işletim sistemli akıllı telefon serisi Nokia X'in, bir süredir beklenen devam sürümü Nokia X2 tanıtıldı. Akıllı telefonun getirdiği özelliklere bir göz atıyoruz.
Öncelikle geçtiğimiz aylarda ortaya atılan çift işletim sistemi iddiasının gerçek olmadığını söylemekte fayda var. Nokia X2, öncülü gibi Android 4.4 Kitkat işletim sisteminin değiştirilmiş bir sürümünü kullanmakta. 1.2 GHz çift çekirdekli Qualcomm Snapdragon 200 işlemci ile gelen akıllı telefon, bu işlemcisini 1 GB RAM ile destekliyor.

Daha büyük ekran

Akıllı telefonun ekranı az da olsa büyüdü. 4,3 ClearBlack ekranı öncülünde olduğu gibi 480 x 800 çözünürlüğe sahip. Bataryası da ekran ile birlikte büyüyen akıllı telefonun artık 1800 mAh bataryası bulunuyor.

Resmi rakamlara göre Nokia X2 ve güncellenen bataryası sayesinde 4 saat boyunca kesintisiz internette dolaşım imkanız sunuyor. 4 GB dahili hafızası bulunan akıllı telefon, 32 GB'a kadar hafıza kartı desteğini de bünyesinde barındırıyor.

Ağırlığı nasıl?

Nokia X 129 gr ağırlığa sahipti. Cihazın güncellenmiş sürümü Nokia X2, büyüyen ekran ve bataryadan dolayı biraz daha ağır. 150 gr ağırlığa sahip olan akıllı telefonun bu sayede ele biraz daha iyi oturduğu söyleniyor. Akıllı telefonun 5 MP LED flaşlı kamerası bulunuyor.

Nokia'nın Android Launcher'ı da ufak değişimler yaşadı. Artık daha iyi bir çoklu görev deneyimi sunan Nokia X2, HERE Maps üzerinde de çeşitli iyileştirmeler sunuyor. Akıllı telefonun yazılımsal özelliklerinin Nokia X'e de verilip verilmeyeceği hakkında resmi bir açıklama henüz yapılmış değil. Nokia X2 99 Euro fiyat etiketine sahip olacak.