1-Kodlar

Bu tutorial'da discord.js kütüphanesi kullanılcak.
botunuzun olduğu dizinde bir cmd açıp npm install discord.js yazarak kütüphaneyi indirebilirsiniz.
(Eğer npm ve node js yüklü değilse bu uygulamayı yapamazsınız!)

Kod:
// npm install discord.js

const dcApi = require('discord.js');// Kütüphaneleri ekledik

const bot =new dcApi.Client(); // bot adında yeni bir Client oluşturduk.

var isReady =true; // Olayları sırasıyla yapması için isReady adında bir bool oluşturuyoruz.
// Bu aynı anda iki olayın üst üste yapılmasını engelleyecektir.

bot.on('message', message => { // Bot'a her mesaj geldiğinde cevap verecek bir dinleyici oluşturduk.
try
{
if (isReady && message.content ==='!Merhaba') { // Eğer başka bir olay yapılmıyorsa ve
message.reply('Merhaba !'); // Yazılan mesaj "!Merhaba" ise o kişiye
} // Merhaba yazılarak cevap veriliyor.

} catch (er) { } // Eğer bir sıkıntı çıkarsa programı çökmekten kurtarmak için bir try kullanıyoruz.
});

bot.login('BOT TOKEN'); // Bot'umuzu bağlıyoruz.
console.log("Bot Bağlandı")

2-Discord'dan Bot Token'i Alma

https://discordapp.com/developers/docs/intro

Öncelikle verdiğimiz linke giriyoruz.

Sonrasında My Apps yazan butona tıklıyoruz.

Ardından Botunuzu ayarlayıp Create App butonuna basıyoruz.

Ardından aşağı iniyoruz

Create Bot User butonuna basıyoruz.

Son olarak click to reveal'e basıp tokenimizi alıp koddaki bot.login('') bölümünde tırnak içine yapıştırıyoruz.

3-Sunucuya Bot Ekleme

Öncekikle yine discordun sitesine giriyoruz ve botumuzun client id'sini alıyoruz.

Ardından

https://discordapi.com/permissions.html
sitesine giriyoruz.

Bizi böyle bir ekran karşılaycak buradan botumuzun sunucumuzda hangi yetkilere sahip olcağını seçiyoruz ben deneme bir bot yaptığım için hepsini seçtim.

Ardından aşağı iniyoruz ve client id yazan yere client id'mizi altında yazan link ise bizim bot'u davet etme linkimiz

Ardından linki sunucunun sahibine veya sunucunun sahibi kendiniz iseniz kendiniz açıyorsunuz ve böyle bir sayfa geliyor.

Doğrula diyoruz ve botu sunucumuza ekliyoruz.

4-Çalıştırma

Bot'un olduğu dizine geçip cmd açıyoruz ardından node *isim*.js olarak çalıştırıyoruz ben bot'un dosyasını tht diye kayıt ettiğim için node tht.js olarak çalıştırıyorum.

Ardından odamıza bakıyoruz ki.

Bakalım çalışıyor mu

aLinti..