Zikirde Hastalıkların Yok Olması

Allah'ın ve Resulünün Selam ve Bereketi Üzerinize Olsun Ey Hane Halkı! Selamların en güzeli kardeşlerimizin üzerine olsun inşaAllah..

Üveys Zikrinde Hastalıkların Yok Olması 'İNŞİRAH' süresinin nasıl tecelli ettiğini açmaya çalışacağım..

Bismillahirrahmanirrahim

Rahmân ve Rahîm (olan) Allah'ın adıyla.

1. Biz senin göğsünü açıp genişletmedik mi?

2. Yükünü senden alıp atmadık mı?

3. O senin belini büken yükü .

4. Senin şânını ve ününü yüceltmedik mi?

5. Elbette zorluğun yanında bir kolaylık vardır.

6. Gerçekten, zorlukla beraber bir kolaylık daha vardır.

7. Boş kaldın mı hemen (başka) işe koyul,

8. Yalnız Rabbine yönel.

İlk 3 ayetin bizim üzerimizde nasıl tecelli ettiğini dilimizin döndüğünce Rabbimizin izin verdiği ölçüde açmaya çalışalım inşaAllah..

Üveys kardeşlerimde kurtuldukları şeyleri bu konu altında yazarlarsa sevinirim..

*Ağır panik atak hastasıydım ağır antideprasanlar kullandım uyumak için ayrı ilaç panik atak için ayrı ilaç gastritim için ayrı ilaç derken günde 4-5 ilaç içiyordum.. Toplu taşıma araçlarına binememekle beraber taksilerde ön koltukta oturduğum zaman maç izlediğim zaman panikatak tetikleniyordu.. ( ilaçları kullanmama rağmen ) Derken namaza başladım ve üveys zikriyle tanıştım zikiri yapmaya başladıktan sonra ben hastalıklarımla alakalı el açıp dua etmememe rağmen aynen şunlar oldu:

*uyku ilacı almadan uyumaya başladım panikatak ilaçlarımı kullanmamaya başladım son 5 aydır 1 kere bile kriz tetiklenmedi ilacları kullanmıyorum artık toplu tasıma araclarına binip taksiye en önde oturup hatta biraz hızlı git bile diyebiliyorum Panikatağımı Rabbim benden aldı.. Derdi verenin o olduğuna inanıyoruz da OL dediğinde aldığına neden inanamıyoruz? yaşayın ve görün..

*Gastrit sorunum vardı şişkinlik oluyordu sürekli günde 3 kere içmem gerekiyordu artık şişkinlik filan olmuyor o ilacımı da kullanmıyorum Rabbim onuda aldı..

*90 kiloydum zikre başladığımda şuan 75 kiloyum..

*Alkol kullanırdım her gün iddaya 10 tl 20 tl verirdim her gün İskocya 3. lig maçlarına bile oynardım bıçak gibi hepsi kesildi..

Nasıl oldu diye sormayın bende anlamadım nasıl olduğunu bir an bile süremedi ''OL'' dedi Rabbim oldu.. İNŞİRAH süresinin tecellisini bende madden ve manen nasıl gerçekleştiğini yazdım üveys zikrindeki kardeşlerim burada madden ve manen kendi yaşadıklarını Rabbim hangi yüklerini aldıysa buraya yazdıklarında sizde şaşıracaksınız.. Kanser,Epilepsi,Sara,Alzheimer vb.. hastalıkları Rabbim nasıl alıyor anlatsınlar..

Rabbimiz beni kulum rahat rahat ansın diye nasıl yardıma koşuyor anlatsınlar.. Yazsınlar yazsınlar ki Rabbimizin şefkatini rahmetini tüm alem görsün.. Bizde hiç bir şey yok VERENİN ŞANI ÇOK YÜCE..