WordPress sayfaya yorum bölümü ekleme nasıl yapılır? Neden yapılır?

WordPress sitelerinde yorumlar çok önemlidir. Sitenize farklı kullanıcılar tarafından ne kadar çok yorum yapılırsa, sitenizin değeri de o kadar çok artar. Hatta alexa sıralamanız bile hızlı şekilde düşer.

Bu yüzden wordpress sitelerinde yorumlar çok önemlidir. WordPress’te yazılarda yorumlar aktiftir. Fakat, birçok wordpress sitesinde sayfalarda yorumlar kapalıdır.

Bazen bazı sayfalarda da yorum kısmını açmak isteyebilirsiniz. Örneğin, ben ücretli wordpress kurulumu sayfamda yorumları açmak istiyorum. Çünkü, benden daha önce hizmet almış kişilerin bu sayfama yorum yapmaları benim için çok önemli. Şimdi sizlere wordpress sayfaya yorum bölümü ekleme nasıl yapılır anlatacağım.

WordPress Sayfaya Yorum Bölümü Ekleme | Çok Basit

Herhangi bir wordpress sayfaya yorum bölümü ekleme için ilk yapmamız gereken, yorum bölümünü aktif edeceğimiz sayfaya girmektir. Tabi admin panelden.
İlk olarak Admin Panel > Sayfalar > Tüm Sayfalar yolunu izliyoruz.

Karşımıza tüm sayfalar gelecektir. Burada hangi sayfada yorumları açmak istiyorsanız o sayfayı seçiyorsunuz. Ben “Ücretli WordPress Kurulumu” sayfamda yorumları aktif hale getirmek istiyorum. Bu yüzden, bu sayfayı düzenlemek için sayfaya giriyorum.

Daha sonra sayfamı düzenleyeceğim bölüm açılacaktır. Burada, sayfanın sağ üst kısmında bulunan “Ekran Tercihleri” butonuna basıyorum.

Ekran Tercihleri butonuna bastıkdan sonra aşağı doğru bir bölüm açılacaktır. Yeni açılan bu bölümde yer alan Tartışma ve Yorumlar yazan yerlerin yanındaki kutucukları işaretliyorsunuz yani aktif hale getiriyorsunuz.

Bu kutucukları işaretledikten sonra, aynı sayfanın alt kısmına bakacağız. Sayfanın altında yeni bir bölüm daha açılacaktır.
Yeni açılan bölümün adı “Tartışma” olacaktır. Aşağıdaki resimde olduğu gibi.

Son olarak sayfayı Güncelle butonuna basarak, yaptığımız değişiklikleri kaydediyoruz. WordPress sayfaya yorum bölümü ekleme işte bu kadar basit ve kolay.

aLinti...