Rank Builder, Otomatik backlink programlarında ön sıralarda bulunan xrummer ve suneke-x kafa tutan kullanışlı ve iddalı bir backlink programıdır.Programı yüklediğiniz zaman senuke ve diğer rakiplerinden farklı olarak  6 farklı modul ile birlikte gelmektedir.

1.Modul Link Wheel oluşturma,
2.Modul Forumlara otomatik kayıt olup profil kısmından profil backlink almak için
3.Social Bookmark olan sitelere,sitenizin 2 paragraflık tanıtım yazısı ile kayıt etmek
4.Article Submiter yani sitenizin tanıtım yazısı yabancı kaynaklı ücretsiz tanıtım yazısı alan sitelere otomatik gönderim yapmak
5.Modul Press Release Submiter,Basın Bülten gönderimi yarı-otomatik olarak programın datasına kayıtlı radyo istasyonu, televizyon ve kablo ağları, dergiler ve gazeteler gibi ana akım medyası basın bülteni gönderme gücüne sahiptir.
6.Modul Video Backlink Çalışması için..Bu modulleri aşağıda detaylı olarak inceleyelim ve nasıl bir strateji geliştirmemiz gerektiğini hakkında konuşalım.

Bence RankBuilderı Senuke-x yada xrummer göre en güçsüz kılan özelliği bir diagram ve profil ağlarını otomatik olarak kendi bağlama yapmayıp her şeyi size bırakması bir bakıma güzel bir bakıma dezavantaj.Yani program bize profil backlink mi çalışmak istiyormun al bu modülü kullan yada video backlink mi çalışmak istiyorsun al bu modülümu kullan hangisine seo çalışmanda ihtiyacın olduğunu sen belirle diyor

Buna karşılık Senuke-X diagram özelliği sayesinde örnek olarak program sitenizin otomatik tanıtım yazısı yolladığı bir sitenin linkini alıyor ve profil backlinklerden sitenize değilde tanıtım yazısı aldığınız sitenin linkini güçlendiriyor sadece en son link çıkışını sizin ana domainizi gönderiyor.Senuke-x içinde bulunan diagramları incelerseniz zaten bağlantıları görüceksiniz.

Programın Özellikleri

• Otomatik E-mail hesabı oluşturma, üst sosyal bookmarking ve web 2.0 özellikleri
  • Otomatik e-posta doğrulama
  • Içerik ve 800'ün üzerinde bağlantı kaynağı oluşturur bağlantılar ve otomatik olara önderimler yapıyor.
  • RSS beslemelerini otomatik olarak tüm bağlantıları oluşturur ve otomatik pilotta geri geri bina RSS dizinlere teslim
  • 50 yakın güçlü bir web 2.0 özelliklerini otomatik olarak siteleri oluşturmak
  • 700'den fazla yüksek PR forumlarında geri profilleri oluşturur
  • Talep üzerine çok güçlü bir bağlantı Link Wheel oluşturur.
  • RSS her yazı sizin için bağlantılar oluşturarak, içerik ve üst RSS dizinlere beslemeleri yapar