Gözler kalbin aynası mıdır yoksa bu Türk müziğinin bir uydurması mıdır bilmiyorum ama biz kadınların göz makyajına ayrı bir zaafı olduğuna eminim. Üstelik bu tescilli de! L'Oréal Türkiye geçtiğimiz günlerde bir çalışma yaparak Türk kadının güzellik anlayışını ve alışkanlıklarını ortaya koymuş. Koca sunumdan aklımda kalan iki bilgi var: Türk kadını için göz makyajı olmazsa olmaz ve Türk kadınına göre ideal boy 1.72. (Evet, bu tam da benim boyum.)
İşin boy kısmını bilmem ama Türk kadınları göz makyajı konusunda son derece ciddi. Günlük makyajın olmazsa olmazları arasında bizim için eyeliner ve maskara da var. Bunun yanı sıra, daha gür ve daha uzun kirpiklere olan arayışımız bitmek bilmiyor. Vakti ve bütçesi olanlar ipek kirpikler için salon randevularını aldılar bile. İpek kirpik konusuna mesafeli duran bizler içinse kurtarıcılarımız: Takma kirpikler!
Daha gür kirpiklere kavuşmak için elinde tuttuğun o takma kirpiği nasıl takacağın konusunda kararsızsan bıdı bıdıyı bırakıp hemen anlatmaya koyuluyorum. Sözcüklerin yetmediği yerde takma kirpik nasıl takılır resimli anlatımımız imdadına yetişecek!