Counter Strike: Global Offansive 2012 yılında Valve tarafından piyasaya sunulmuş bir oyun fakat Counter Strike geçmişi 1999’a kadar uzanıyor. İlk başta yine Valve’ın oyunu Half Life’ın modu olarak ortaya çıkan
Counter Strike 2000’de Counter Strike olarak ortaya çıktı ve CS: Condition Zero,
CS: Source en son CS:GO olarak karşımıza çıktı. Counter Strike gelmiş geçmiş en popüler fps oyunlarından biri. Eğer fps seven birisiyseniz ve hala oynamadıysanız ilk işiniz mutlaka oynamak olsun En popüler fps’lerden biri olduğunu söylemişken e-spor’da da alıp başını gittiğini söylemeden olmaz. Çok büyük bir e-spor sahnesi olan CS:GO gün geçtikçe büyümekte. Neredeyse her hafta bir turnuva görme şansınız var.
CS:GO’da klasik, rekabetçi, ölüm maçı, silah yarışı, yıkım gibi bir çok oyun modu var. En popüleri rekabetçi modu.
Rekabetçi modu 5v5 oynanan her iki takımın ekonomisinin önemli olduğu baya ciddi bir mod. Turnuvalarda da oynanan mod tabi ki rekabetçi. Diğer modlar daha “casual” diye tabir edilen oyuncuların seveceği türden sadece adam vurmak ve kafa dağıtmak istiyorsanız özellikle silah yarışını denemenizi tavsiye ederim Benim gördüğüm iki
CS:GO oyuncu türü var. Biri rekabetçi oynayıp 1000 saati ne ara oynadığını fark etmeyen “hardcore” oyuncular diğerleri de arada bir açıp kafa dağıtanlar. En iyisi siz de deneyip hangisi olduğunuzu bulun! :)
Steam üzerinden ücretle indirebilirsiniz.

Oyunun Traileri bile efso olurmu yaa
Kendimi bildim bileli oynadığım Counter Strike ve yeni nesil CS-GO

Seviyorum bu masaüstünü;d