On binlerce öğrencinin gözü Milli Eğitim Bakanlığı'ndan gelecek açıklamada. AÖLsınav giriş yerlerinin ne zaman açıklanacağını merak eden öğrenciler, konu hakkında internette araştırma yapmaya devam ediyor. Peki, AÖL sınav giriş yerleri ne zaman belli olacak? 2018 AÖL sınavı ne zaman yapılacak? AÖL sınav giriş yerleri için Milli Eğitim Bakanlığı üzerinden yapılacak açıklama, vatandaşlar tarafından sorgulanmaya devam ediliyor. Sınava dahil olarak 2.dönem sınavını sorunsuzca halletmek isteyen vatandaşlar, AÖL sınav giriş belgesi ile hazırlıklarını gerçekleştirmek istiyor. Peki, AÖL sınav giriş belgesi nereden çıktı olarak alınabilecek? İşte, AÖL sınav yerleri ve sınav tarihleri hakkında bazı bilgiler
AÖL SINAV YERLERİ YAYIMLANDI MI?
Normal şartlarda 17-18 Mart tarihlerinde gerçekleştirilecekken bazı problemler dolayısıyla 31 Mart-1 Nisan tarihlerine ertelenen AÖL sınavları, giriş belgesiyle sorgulanmaya devam ediliyor. Bu çerçevede Açık Öğretim Lisesi, Mesleki Açık Öğretim Lisesi, Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi II. Dönem Sınav Giriş Yerlerinin İnternette yayınlanması 27 Mart tarihinde gerçekleşecek.
AÖL SINAVI NE ZAMAN GERÇEKLEŞECEK?
AÖL sınav tarihleri, normal şartlar altında 17-18 Mart tarihlerinde gerçekleştirilmesi gerekirken Milli Eğitim Bakanlığı'nın sınavlarının uygulanmasında önemli bir rol oynayan Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü Baskı Tesisleri'nde meydana gelen arıza nedeniyle ertelenmişti. Bakanlığın yeni belirlediği tarih ise 1. Oturum için 31 Mart 2018 saat 9.30, 2. Oturum için 31 Mart 2018 saat 14.00, 3. Oturum için 01 Nisan 2018 saat 15.00 olarak açıklandı.Ayrıca 3. Oturumun saat 15.00'a alınmasının nedeni ÖSYM sınav takviminde yer alan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavının sabah saat 10.15' te yapılacak olmasından kaynaklanmaktadır.