2018 Eğitim Öğretim yılının Açıköğretim Lise 1. Dönem Sınavı 9-10 Aralık 2017 tarihlerinde yapıldı. Sınav Sorularının, cevaplarının ve sonuçlarının açıklanmasının ardından gözler AÖL 2. Dönem Sınavı tarihine çevrildi. AÖL 2.dönem sınavı ne zaman? AÖL sınav giriş belgesi nasıl alınır? Açık Öğretim Lisesi'nde okuyan öğrenciler için 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı 2. Dönem Sınavı tarihleri belli oldu.
2018 AÖL SINAV TARİHLERİ

AÖL 2. dönem sınavı, AÖL iş takviminde 17-18 Mart 2018 olarak açıklanmıştı. Fakat, 2. dönem
AÖL sınavlarının Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünün Baskı Ünitesinde meydana gelen teknik arıza sebebiyle 31 Mart - 01 Nisan 2018 tarihlerinde yapılacağı açıklandı.
31 Mart'ta 1. oturum 9.30, ikinci oturum ise 14.00'da başlayacak.
1 Nisan'da yapılacak 3. oturum aynı gün Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavının sabah saat 10.15’ te yapılacağı için 14.00'de yapılacak.
AÖL SINAVI GİRİŞ YERLERİ AÇIKLANDI MI?
Sınava giriş belgenizi MEB resmi sitesine ya da linkimize tıklayarak bulabilirsiniz.
Sınav giriş belgesine ulaşmak için tıklayınız.
AÖL SINAV GİRİŞ BELGESİ NASIL ALINIR?
Açık öğretim lisesinden eğitim gören öğrenciler, sınava Giriş Belgelerini MEB resmi sitesiadresi üzerinden çıkarabileceklerdir. Bahsedilen adresten ya da haberimizin içeriğinde bulunan linkten ulaşacağınız adresten alınacak belgenin bilgisayar çıktısı ile sınava girileceklerdir. Posta ile sınav giriş belgesi gönderilmeyecektir.
AÖL SONUÇLARININ AÇIKLANMASI
Sınav sonuçları internet ortamında
www.aol.meb.gov.tr” adresinden duyurulmaktadır. Sınav sonucunda mezun olamayan öğrencilerin bir sonraki dönem için kayıt yenileme ve ders seçimi zorunludur.