nasıl kilo alırım, kilo nasıl alınır, hızlı kilo alma, kalorisi yüksek besinler,

Kilo almak en az kilo vermek kadar zordur. Evet, bu biraz hafif abartı olabilir; fakat biliyoruz ki çubuk gibi zayıf olan insanlar yemek yemekten asla kaçınmazlar. Çoğumuz kilo alamadığımız için kıskanç oluruz ve normal bir görünüme, çıkıntılı ya da kaslı bir vücuda sahip olmak isteriz. Kilo almak için yapılması gerekenleri, kilo almanın yollarını sizin için bir araya getirdik. Aşağıdaki sorular sizin için ne kadar tanıdık?

• En hızlı nasıl kilo alabilirim?
  • Kilo alamıyorum iştahım yok?
  • Çok zayıfım, kilo almak istiyorum kilo almak için ne yapmalıyım?
  • Metabolizmam çok hızlı kilo alamıyorum?
  • Nasıl kilo alınır?

Yetersiz beslenme alışkanlıkları, öğünler arası uzun zaman boşlukları, kötü yemek seçimleri, tam gıda alımı sağlanmadan yapılan fiziksel aktivitelerin enerjinizi azaltması, zayıf olmanın başlıca nedenleridir.

Zayıfım, kilo alamıyorum diyen insanlara kademeli olarak kilo almaları tavsiye edilir. Günlük 500 kalori almak vücüdunuzda haftada 0.5kg ağırlık sağlar. Bu sizin boyunuza, kilonuza, yaşınıza ve cinsiyetinize göre değişiklik gösterilir. Vücut dokularınızı tekrardan yapılandırmak, beslenme durumunuzu düzenli bir şekilde korumak, sağlıklı kilo almanız için önemli unsurlardır.

Zayıf kişilerin sadece karnının büyümemesi için fazla yememeye dikkat etmesi gerekir. Ne kadar zayıf olduğunuz, kaç yaşında olduğunuz önemli değildir. Fazla yemeye düşkün olursanız çirkin bir göbeğe sahip olursunuz. Bunu önlemek için tonlu bir gövdeye sahip olmaya çalışmalısınız. Bunlar içinse egzersiz gereklidir.
Her gün dengeli kardiyo hareketleri, ağırlık çalışmaları ve esneklik egzersizleri yapmalısınız.

Bunu zaten anlamadıysanız, yağsız bir vücut için bazı ağır işleri yapmanız gerekmektedir. Sizin rutinleriniz büyük ağırlıklar olmalıdır:
Squats, deadlifts, presses (bench and overhead), pull-ups, rows, dips, snatches, power cleans, clean and jerks.
Bu çoklu kas hareketleri hormonal yanıt sistemlerinizi tetikler.

Diyetinize fıstık ve leblebiyi ekleyin. Bunlar sizin abur cuburunuz olsun ve akşamları tüketin. Bunlar kalp hastalıkları riskini düşürmenize yardımcı olur. Diğer aparatifler ise kepekli ya da çok tahıllı ekmekle fıstık ezmesi olabilir.