Şuan işteyim az evvel bir bayan kardeşim geldi.Üniversite harçlığını çıkartmak için kalem satıyormuş.Gönlünüzden ne koparsa verin dedi.Ve kendimi onun yerine koydum.Eğitime verdiğim önem çok büyük.Yardım etmek istedim ve kalem aldım.Hayatta en büyük isteğim çok zengin olup insanları burslu okutmaktır.Eğitim o kadar önemli ki;insanoğlunun tek kurtuluşudur.

Günlük hayatımızda zor durumda olan birini gördüğümüzde ona mutlaka yardım etmemiz gerekmektedir.Elimizde olan bir şeyi diğer insanlarla da paylaşmak sahip olduğumuz şeylerin çoğalmasını sağlar. Toplumun bireyleri arasında yardımlaşma ve paylaşma davranışı gelişmişse o toplumun fertleri millet olma duygusunu gönülden yaşayabiliyor demektir.Zor durumda olan insanlara yardım ettiğimizde ya da sahip olduğumuz şeyleri paylaştığımızda bir gün gelir aynı davranışı diğer insanlardan da görürüz. Paylaşma ve yardımlaşma çok güzel bir davranıştır ve toplumun bireylerini birbirine yaklaştırarak güzel ilişkiler kurulmasını sağlar.

Birilerine yardım etmek, hem bize hem de yardım ettiğimiz kişilere önemli faydalar sağlar ve insana kendisini mutlu hissettirir. Bu mutluluğun artması ve daha fazla yayılması için her insanın yardımlaşmaya ve dayanışmaya önem vermesi,hayatının merkezine yerleştirmesi gerekmektedir.