Harfler ve rakamlar yazmanın ve okumanın temelini oluşturur - fakat aynı zamanda eğlenceli de olabilirler. Harflere ve rakamlara dayalı oyunlar, öğrenmenin en güzel yollarından birdir.

Destekler: Alfabe & sayılar
Nasıl oynanır

Çocuklar zaman içerisinde harfleri ve rakamları onlara maruz kalmak sureti ile anlamaya başlarlar. Eşleştirme oyunları bunları çocuklarınıza tanıtmanın eğlenceli ve etkili bir yoludur.

Gerekli zaman

20'

Yaş aralığı

2 yaş +

1. Adım

Sayı kalıbının iki kopyasını yazıcınızdan alın (bilgisayar simgesi üzerine tıklayın). Her bir sayı kartını kesin. Bunları endeks kartları üzerine yapıştırabilir veya daha uzun süre dayanmalarını sağlamak için lamine ettirebilirsiniz.

2. Adım

Rakam eşleştirme oyunu - numaralı tarafları yukarıda olmak kaydı ile yere dört kart koyunuz. 1 ve 2 sayılı kartlar ile başlayın. Çocuğunuzun aynı iki kartı bulup bulamayacağına bakın. Çocuğunuz bütün kartları eşleştirebildiği zaman, hafıza oyunu oynayabilirsiniz. Kartları ters çevirin ve çocuğunuzun her birinin yerini hatırlayıp hatırlamadığına bakın.

3. Adım

Harf kalıbının iki kopyasını yazıcınızdan alın. Her bir harf kartını kesin. Bunları endeks kartları üzerine yapıştırabilir veya daha uzun süre dayanmalarını sağlamak için lamine ettirebilirsiniz.

4. Adım

Harf eşleştirme oyunu - çocuğunuz oynamaya hazır olduğunda harfli tarafları yukarıda olmak kaydı ile yere dört kart koyun. Çocuğunuzun aynı iki harfi bulup bulamayacağına bakın. Çocuğunuz ile bazı harfleri keşfe çıkın. Herhangi birini tanıyabiliyor mu? İsminin ilk harfini bulabiliyor mu?

Hileler

Harflere küçük harflerden başlayın. Daha sonra çocuğunuz küçük harfler ile rahat olduğu zaman büyük harflere geçin.

Alıntı