Öğrenciler sınava girebilmek için aşağıda sıralanan 3 belgeyi yanlarında bulundurmalıdırlar:
1. İlgili sınava ait Sınava Giriş Belgesi:Tebligat adreslerine gönderilen veya Büro-Web sisteminden alınmış öğrencinin nerede sınava gireceğini gösterir belgedir.

2. Öğrenci Kimlik Kartı veya Belgesi
: Anadolu Üniversitesi tarafından verilen Öğrenci Kimlik Kartı veya Öğrenci Tanıtım Kartı yada AÖF bürolarınca verilen fotoğraflı veya onaylı “Sınavda Geçerli Öğrenci Kimlik Belgesi” dir.

3. Fotoğraflı ve Onaylı Kimlik Belgesi:
Nüfus cüzdanı, sürücü belgesi, pasaport vb. belgelerden biri olacaktır.
Sınava giriş için gerekli bu belgelerden birisi bile eksik olsa öğrenci sınava alınmaz.

Öğrenciler, sınavlarda öğrenci kimlik kartlarını yanlarında bulundurmak zorundadırlar. Öğrenci kimlik veya tanıtım kartı olmayan öğrenciler sınavlara alınmazlar. Bu nedenleöğrenci kimlik veya tanıtım kartını yitirenler, sınavlardanen az bir hafta önce, çalışma saatleriiçinde, AÖF bürolarına başvuracaklardır.

Başvuran öğrencilere kimlik veya tanıtım kartları hazırlanıncaya kadar sadece sınavlarda kullanılmak üzere fotoğraflı “Sınavda Geçerli Öğrenci Kimlik Belgesi” verilecektir. Kimlik kartı başvurusu yapmayan öğrencilere bu belge verilmeyecektir. “Sınavda Geçerli Öğrenci Kimlik Belgesi”yle sınava katılan öğrenciler, yeniden öğrenci kimlik veya tanıtım kartı çıkartmak için başvuru yapmazlar ise takip eden sınavlarda kendilerine “Sınavda Geçerli Öğrenci Kimlik Belgesi” verilmeyeceği için, sınavlara katılamayacaklardı