ABD Kadın Milli Futbol Takımı'nın kalecisi Hope Solo, olay yaratan bir açıklama yaptı.

Hope Solo, "FIFA'nın eski başkanı Sepp Blatter, 2013 Ballon d'Or töreni sırasında kalçalarıma dokunarak beni taciz etmişti." dedi. Dönemin FIFA başkanı daha sonra hakkında açılan yolsuzluk davalarında suçlu bulundu.

"ÇOK GERGİNDİM, GÖREMEDİM"

Blatter'i tören sonrasında göremediğini dile getiren Hope Solo, "Normalde direkt söylerim ve karşı çıkarım. 'Bana dokunma, yapma' derim. Ödül töreninde gergindim ve olaydan sonra Blatter'i görmediğim için konuşamadım" açıklamasını yaptı.

DAHA ÖNCE ÇIPLAK FOTOĞRAF SKANDALIYLA SARSILMIŞTI

Güzel sporcunun İcloud hesabını hackleyenler başta sosyal medya olmak üzere bir çok platformda resimleri yayındı.

Hope Solo, Hope Solo Kimdir, Hope Solo Kaç Yaşındadır, Hope Solo Nerelidir

Hope Amelia Solo, Amerikalı kadın millî futbolcudur. En son 2011 yılında ABD'de magicJack takımının formasını giymiştir. Federasyon, 2011 sezonu sonunda takımın satışını iptal edince takımdaki diğer futbolcularla birlikte serbest kalmıştır. Vikipedi

Doğum tarihi: 30 Temmuz 1981 (36 yaşında), Richland, Washington, ABD

Boy: 1,75 m

Kilo: 69 kg

: Jerramy Stevens (e. 2012)

Numara: 1 (Amerika Birleşik Devletleri kadın millî futbol takımı / Kaleci), 1 (Seattle Reign FC / Kaleci)

Kitaplar: Solo: A Memoir of Hope, Hope Solo: My Story (Young Readers' Edition)