PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Gebelikte Astım ve Tedavisi

AfiFe
12.Şubat.2014, 18:50
Gebelikte Astım ve Tedavisi
Astım, nefes almada her ikisi de önemli olan soluk borusu ve bronşların uyarımına tepkinin veya duyarlılığın artması ile tanımlanan bir solunum yolu hastalığıdır

Kontrol altında olmayan astım hamilelik döneminde ciddi bir durum olabilir. Annede yüksek kan basıncına, prematüre doğuma, düşük kilolu veya daha küçük bebeklere neden olabilir. Astım tedavisi İçin şu anda kullanılan ilaçlar güvenlidir. Araştırmalar, solunum yoluyla kullanılan ilaçlar kullanan annelerin bebeklerinin daha az etkilendiğini gösterir, çünkü annenin kan dolaşımına daha az ilaç girmektedir.

Astımlı hamile kadınların çoğu güvenli bir hamilelik, doğum süreci ve doğum geçirebilirler. Bir kadın hamile değilken şiddetli astım krizleri geçiriyorsa hamilelik döneminde de şiddetli krizler geçirebilir.

Hamileyken, oksijen tüketiminiz yaklaşık % 25 artar. Bu yüzden astım tedavisi hamilelikte çok önemlidir. Dolayısıyla bebek büyümek ve gelişmek için ihtiyacı olan oksijeni alabilir. Hamilelikten önce uygulanan tedavi yöntemi büyük olasılıkla hamilelikte de kullanılır. Bu, hamilelik öncesi ve hamileyken astım için verilen ilaçları kapsar.