PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : TÜSİAD: Ekonomi iyiye gitmiyor

AkyaziLi
09.Nisan.2015, 09:56
TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Şükrü Ünlütürk, ekonominin iyi gitmediğini söyledi.http://www.meydangazetesi.com.tr/images/haberler/tusiad_ekonomi_iyiye_gitmiyor_h653_475de.jpg
TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Şükrü Ünlütürk, ekonomik görünümde gerileme yaşandığını belirterek, "Ocaktan itibaren sanayi üretiminde ve büyümede yavaşlama var. Türkiye'nin her yıl yüzde 5'in üzerinde büyümesi gerek. Türkiye için ekonomi iyiye gitmiyor." dedi. Bu sene kişi başı milli gelirin belki de ilk kez 10 bin doların altına ineceğini söyleyen Ünlütürk, “Eğitim ve ar-ge, inovasyon laflarını kenara bırakıp nitelikli insan gücü yetiştirmeliyiz. Eğitimde kalite maalesef geriye gidiyor. Bizde para, eleman, bilgi, iklim var ama bunları ülke yararına kullanamıyoruz. Hükümet etmek de onun için var." diye konuştu.

Adil yargılanamıyorsam sistemin ismi önemli değil

TÜSİAD'ın başkanlık veya parlamenter sistem konusunda bir tercihi olmadığını aktaran Ünlütürk, “Herhangi bir sistem benim haklarımı koruyamıyorsa, adil yargılanamıyorsam o zaman sistemin isminin ne önemi var? Tartışma isim ve kişi üzerinden gidiyor, yanlış olan bu. Hukuk devleti, demokrasi gibi konular ağırlıklı olduktan sonra sistemin ismi önemli değil." ifadelerini kullandı.