PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ar-Ge ..

AkyaziLi
25.Mart.2015, 20:29
Şirketlerin Ar-Ge merkezlerinin inovasyon kabiliyetini ölçümleyen bir model oluşturuldu ve eğitimine başlandı.
http://image.cdn.iha.com.tr/Contents/store/img/898000/turkiyede-ilk-defa-ar-ge-merkezlerinin-inovasyon-kabiliyeti-olculebiliyor-898853-370x240.jpg
Ülkemizin ekonomik olarak sağlıklı büyüme sürecine girebilmesi için şirketlerin inovasyon yapmasının gerekliliği artık herkes tarafından kabul edilmiş durumda. Son yıllarda inovasyon kabiliyetinin geliştirilmesi için konferanslar, seminerler, yarışmalar vb. gibi çok sayıda etkinlik düzenlenmekte, ancak bu tür organizasyonlarda “inovasyon” kelimesi daha fazla dile getirildiğinde, kavramın içini doldurmak yerine özünden uzaklaşılmaktadır.
Şirketlerin inovasyon kabiliyetlerini geliştirilmesi için içini doldurmaları, bunu da tanımlanmış bir süreç ve uygun araçlarla yapması zorunludur. Aksi yöndeki tüm çabalar boşa gidecek, inovasyonu destekleyici devlet teşvikleri de sokağa atılmış olacaktır.
Geçtiğimiz yıl bu alandaki çalışmaları ile ün salmış InoTec Teknoloji ve Yönetim Danışmanlığı danışmanları tarafından ülkemizde ilk defa dünyada çok az benzeri görülen bir sistem tanımlaması yapılmış, inovasyon kavramının tüm süreçleri 83 kriterle tariflenerek şirketlerin Ar-Ge merkezlerinin başarısı ölçümlenebilir hale getirdi. Yaklaşık bir yılı aşkın süreden bu yana başarı ile uygulanan sistem sayesinde onlarca şirket kendi inovasyon yetkinliklerini analiz ettirerek gelişim için yol haritası belirleme fırsatı elde etti. 12K Ar-Ge model olarak isimlendirilen bu kriterlerin tüm detaylarının ele alınacağı ve katılımcıların bir bilgisayar uygulaması ile kendi şirketlerinin mevcut durumunu analiz edeceği Ekonomi Bakanlığı tarafından yüzde 70 oranında desteklenen Sertifika Programı, 2 Nisan 2015 tarihinde Elite World Hotel Taksim’de başlayacak ve 6 gün sürecek.
Sertifika programına katılım şartları hakkında daha fazla bilgi almak için en geç, 27 Mart 2015 Cuma günü mesai saati bitimine kadar 0 (216) 688 36 00 numaralı telefonla InoTec Teknoloji ve Yönetim Danışmanlığı ile iletişime geçilmesi gerekiyor.
INOTEC TEKNOLOJİ VE YÖNETİM DANIŞMANLIĞI HAKKINDA
InoTec Teknoloji ve Yönetim Danışmanlığı, danışmanlık ve eğitim hizmeti vermek üzere 2001 yılında kuruldu. Şirketlerin kurumsal gelişimini desteklemek ve rekabet avantajı elde etmelerini sağlamak için InoTec Akademi ile faaliyetlerini devam ettiren InoTec Teknoloji ve Yönetim Danışmanlığı, otomotiv başta olmak üzere imalat sektöründe faaliyet gösteren firmalar ile çalışıyor. Kurumların verimlilik ve karlılığını arttıran, ciro bazında iki yılda üç katına kadar artış sağlayan 12K Stratejik Yönetim Modeli’nin de sahibi olan InoTec Teknoloji ve Yönetim Danışmanlığı hakkında ayrıntılı bilgi için InoTec | Geleceği Şekillendirir (http://www.inotec.com.tr) ziyaret edebilir, 0(216) 688 36 00’dan bilgi alınabilir.