PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : seo hakkında en çok merak edilen sorulara cevaplar

GuLPeri
18.Aralık.2014, 16:05
Bugüne kadar seo hakkında karşılaştığım bir dünya sorudan en önemli gördüklerimi sırasıyla aşağıda cevaplamaya çalışacağım. Seo ve Seo uzmanlığı konuları bildiğiniz gibi sürekli kendini geliştirme ile başarılı olunabilecek konular. İyi bir seo uzmanı aşağıdaki sorular ile karşılaştığında aşşağı yukarı aşağıdaki cevapları veriyor olmalı diye düşünüyorum. Eğer sizde arama motoru optimizasyonu yaptırmak istiyor ve karşınızdaki kişinin yetkinliğinden şüphe duyuyorsanız bu soruları yönelterek seo uzmanınız hakkında doğru kanıya varabilirsiniz.

1) Bir site için 1. sıra garantisi verilebilir mi?

Seo işlemleri sonucunda belirli bir anahtar kelime araması için 1.sıra oldukça zor bir hedeftir fakat imkansız değildir. İyi bir seo uzmanı size 1. sıra garantisi veremez fakat ilk sayfa garantisi verebilir. Dediğim gibi google arama sonuçlarında ilk sırada çıkmak imkansız değildir.

2) Site ne kadar sürede ilk sayfaya gelir?

Bu süreç üç farklı kriter ile bağlantılı. İlki anahtar kelimenin rekabeti. İkincisi sitenin mevcut durumdaki seo açısından ne düzeyde olduğu ve sonuncusu da seo uzmanının yetenekleri. Kimi siteler en geç 2 ay içerisinde istenilen aramada ilk sayfaya gelirken kimi siteler de 1 yıl detaylı çalışma yapmak gerekebiliyor. İyi bir seo uzmanı size bu üç kritere göre bir inceleme sonucunda zaman verebilir. Fakat kendi tecrübelerime göre bu süre 2 ila 5 ay arasında değişiyor.

3) Site ilk sayfaya geldiği zaman ne kadar yerinde duracak?

Bu konu tamamen seo uzmanının kullandığı yöntemler ile alakalı. Eğer black hat seo dediğimiz, hackleme vesaire kullanılarak yapılan yöntemler kullanılıyor ise google siteniz ilk sayfaya geliyor olsa bile bir süre sonra sıralamalardan cezalandırarak düşürecektir. Fakat seo uzmanınız white hat seo dediğimiz, doğal ve sağlıklı yöntemler kullanıyor ise ve bunun yanında google tarafından yapılan değişiklik ve güncellemeleri takip ediyor, siteniz için gerekli aksiyonları sürekli alıyor ise siteniz uzun yıllar boyu ilk sayfada duracaktır.

4) Arama motoru optimizasyonu zor bir iş midir?

Bu soruya direk cevabım evet oldukça zor bir iş. Her kişinin kullandığı yöntemler farklı fakrlı fakat sağlıklı ve etkili, etkisi uzun süre sürecek olan bir seo yapılıyorsa ki ben bu şekilde çalışıyorum, zorluğu olan bir iş. Çoğu insanın aklında bu işin bilgisayarda oyun oynamak gibi kolay bir iş olduğu kanısı sezdim bu güne kadar ama gayet zor gerçekten.

5) Google seo işim belirli bir lokasyon için yapılır mı?

Evet dilediğiniz ülke, şehir veya ilçe için seo yapılabilir. Bunun için özel birtakım yöntemler mevcut ve iyi bir seocu bunun nasıl yapıldığını bilir ve başarılı olur.

Cannabis
15.Ağustos.2016, 23:29
Seo yaptırmak isteyen bana gelsin 1. sıra garanti Peri =)

GuLPeri
18.Ağustos.2016, 09:53
Seo yaptırmak isteyen bana gelsin 1. sıra garanti @Peri (https://www.turkiyemerkezi.com/member.php?u=153) =)

ücretlimi yapıyorsun

Cannabis
08.Kasım.2016, 14:52
Emeğimin hakkını isterim elbet .)