PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Çikolatalı Türk kahvesi nasıl yapılır?

Suicase
12.Aralık.2014, 02:29
Çikolatalı Türk kahvesi nasıl yapılır?

http://www.yuksektopuklar.net/media/k2/items/cache/b8ff8aa023e1125fd96d43148bf191c6_L.jpg

Çikolatalı Türk kahvesi tarifimizle, kahve keyfinizi ikiye katlayacaksınız! Adım adım püf noktalarıyla çikolatalı Türk kahvesi nasıl yapılır, özel haberimizde anlatıyoruz. Hemen okuyun ve ilk fırsatta deneyin; bol köpüklü, yoğun lezzetli çikolatalı Türk kahvesini çok seveceksiniz.

Malzemeler,
1 tatlı kaşığı Türk kahvesi
1 fincan soğuk su
1 küçük kara Bitter çikolata

Yapılışı,
Bitter çikolata ve soğuk suyu cezveye alıp karıştırın. Kısık ateşte çikolata eriyene kadar ısıtın. Cezveyi ocaktan indirip çikolatanın hafif ılınması ve kahveyi yakmaması için birkaç dakika bekletin. Ilınan karışıma Türk kahvesini ekleyip karıştırın ve kısık ateşte kahve köpürene kadar pişirin. Fincanınıza alıp, tepside büyük bardak suyla ikram edin.

Püf noktaları,
Tüm malzemeleri aynı anda cevzeye koymayın; çünkü çikolata hemen erir ve kahvenin köpük yapmasını engeller.
Çikolatayı erittikten sonra ılınması için mutlaka bekletin ki bir anda kaynar suya Türk kahvesi eklerseniz kahve yanar ve tadı acılaşır.

Çikolatalı Türk kahvesi tarifinde Bitter çikolata yerine farklı bir çikolata da kullanabilirsiniz; bu haliyle diyete daha uygundur.

Francisco
12.Aralık.2014, 23:54
Çok güzel gözüküyor yapanın ellerine sağlık:)) eh kahve canım istediği zaman yaparken bunu da denerim

Suicase
12.Aralık.2014, 23:58
Kahve ve çikolata harika ikili:)

Francisco
12.Aralık.2014, 23:59
Evet kesinlikle:)) hem türk kahvesi demişsin hemde bitter çikolata demişsin süper tek kelimeyle ellerine sağlık:)

Suicase
13.Aralık.2014, 00:08
ben yapmadımki :)

Francisco
13.Aralık.2014, 00:10
ben yapmadımki :)
:D hım olsun sen tarifini paylaştın yazdın bazen kendim yaparım kahve içerim denerim mesela bunu:)