PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Gerilim, 3 ilde eğitimi de vurdu

katherinapetrov
09.Ekim.2014, 19:00
http://cdnimage.zaman.com.tr/2014/10/09/siddet.jpg

9 Ekim 2014, Perşembe

22 kişinin ölümüne sebep olan eylemler, 3 ilde okulların tatil olmasına da yol açtı.

Diyarbakır Valiliği’nin aldığı kararla kentteki ilk ve orta dereceli okullar pazartesi gününe kadar tatil edildi. Hakkâri ve ilçelerinde de eğitim dün sekteye uğradı. Hakkâri Üniversitesi Rektörlük binası olmak üzere, okullar ve bazı devlet kurumları ateşe verilip tahrip edildi. Göstericiler tarafından ateşe verilen rektörlüğe ait araç garajında bulunan 2 midibüs otobüs, 1 iş makinesi ve 3 otomobil ateşe verilerek kullanılamaz hale getirildi. Olaylar sebebiyle Hakkâri Üniversitesi’nde de pazartesi gününe kadar eğitim durdu. Olaylarda Hakkâri’nin Medrese Mahallesi’nde bulunan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ilk ve ortaokulu ile bazı mahallelerdeki okullara da molotof bombası atıldı. Kepenklerin kapalı olduğu kentte, Hakkâri merkez, Çukurca ve Yüksekova ilçelerinde dün eğitim ve öğretime ara verildi. Bitlis’in Tatvan ilçesinde önceki akşam Kobani’ye yapılan saldırıları protesto etmek amacıyla düzenlenen eylemlerde zarar gören Fatih ile Dumlupınar ilkokullarında da tadilat sebebiyle 1 günlüğüne tatil ilan edildi.