PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sevgilimden ayrıldım çok mutsuzum ne yapabilirim?

Artel
17.Temmuz.2014, 13:57
Konuya Plato' nun cümlesi ile başlamak istiyorum, Bir ruh ruh olduğunu ancak başka bir ruhla karşılaştığında öğrenebilir. Yani hepimiz ilişki, aşk ve sevgiye muhtaç canlılarız. Ama sevgi için aşk için, paylaşım için bir "bene" öze ihtiyaç var. Belkide sevgiliniz sizde bu özü göremedi, belki onu bağınızla boğdunuz. O yüzden bir ilişkide biz olmak kadar ben olmakta çok önemli. Sizin sınırınızı gören sevgiliniz, ona bağımlı değil de onu seçiyor olduğunuzu gördükçe sizden zaten vazgeçemez.
Diğer bir konuda Ahmet, Mehmet, Ayşe olarak bakmayın sevgiye aşka, aşk sevgi kavramına odaklanın eminim sizi mutlu edebilecek bir çok sevgi aşk var. Bunu yüzlerce aşk yaşayın diye vurgulamadım; bu algı, sizin rahat, saplantısız ve seçenekli sevginize yardımcı olur, bu da eşinizin size daha saygı ve sevgiyle yaklaşmasına neden olur.
Paylaşacağım son konu merkez kavramı, aslında bu kavramı sınır kavramına benzer düşünebiliriz; yani merkezin varsa çekim alanı oluşturursun, merkezin başkaları ise sen çekilirsin, kaçan kovalanır lafını hatırlayın, kaçan yani kendi merkezine odaklananın talep görmesi bu yüzden.

Sonuç; Kendi merkeziniz varsa, hobiler dostlar, zevk aldığınız bir iş vs, sınırlarınızı net çizip biz içinde ben olabiliyorsanız, size aşkmı yok, tabiki yapacağınız seçimde de benzer özellikler ve benzer kültür ve bakış açıları lazım. Alacağınız tek seanslık bir evlilik öncesi danışmanlık tüm hayatınızı değiştirebilir.