PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : En iyi 5 Tablet Bilgisayar

Suicase
16.Temmuz.2014, 17:43
En iyi 5 Tablet Bilgisayar

Tablet bilgisayarlar yüzyıla damgasını vurdu. Bunun başlıca sebebi, tabletlerin kullanım kolaylığı, sundukları uygulama çeşitliliği ve her alanda kullanılabilirlikleri. Apple'ın bu alanda öne çıktığı tablet bilgisayar piyasasında henüz çok fazla çeşit olmaması firmaların bu pazara alışık olmamalarından kaynaklanıyor. Sizler için tablet bilgisayar pazarının en iyi 5 tabletini hazırladık.

1.Apple iPad 2 (16GB,3G+Wi-Fi)

Tablet bilgisayar piyasasıyla adı sürekli anılan Apple, bu pazara adeta hakim durumda. Şirketin bu alanda birinciliğini korumasının başlıca sebebi, tüketicilerin iPad denildiğinde akıllarında oluşturdukları kalite ve elbette iOS işletim sistemi. Apple, iPad 2'nin bu kadar popüler olmasını iOS'un başarısına borçlu. Şirket hem tablet bilgisayarlarda hem de akıllı telefonlarda kullandığı bu işletim sistemiyle başarıyı yakaladı. Mobil platformlarla kusursuz bir uyum sergileyen iOS işletim sisteminin zengin uygulama marketi de bu duruma ek puanlar katıyor. Eğlenceden, eğitime, spora hemen hemen her dalda binlerce uygulamayı bulabileceğiniz AppStore, diğer tablet üreticilerinin en büyük sorunu. Diğer şirketler müşterilerin AppStore'a olan bağımlılığını azaltmakta bir hayli güçlük çekiyorlar. Peki hangi iPad 2 modeli diye sorarsanız bu sorunun cevabı sizin ihtiyaçlarınızla paralel olacaktır. Genellikle 16 GB'lık modeli tercih edilen iPad 2'nin 32 ve 64 GB'lık modelleri de mevcut. Eğer depolama yapmak gibi bir fikriniz yoksa 16 GB'lık bir iPad 2 günlük kullanım için rahatlıkla yetecektir. Wi-Fi mı yoksa 3G+Wi-Fi mı diye sorarsanız, cevap yine ihtiyaçlarınıza göre şekillenecektir. Eğer tablet bilgisayarınızı belli başlı mekanlarda kullanacaksınız ve hemen hemen her mekanda Wi-Fi özelliği olduğunu hesaba katarsak, sizin için en uygun, Wi-Fi modeli olacaktır. Ancak eğer otobüste, parkta, yolda kısacası Wi-Fi olmayan yerlerde tablet bilgisayarınızı kullanacaksınız ve 3G destekli bir akıllı telefonunuz yoksa 3G+Wi-Fi modelini seçmenizde fayda var. Cihazın 16 GB 3G+Wi-Fi modelleri 1500TL'den başlıyor ve model yükseldikçe 2100 TL'ye kadar çıkabiliyor.

Apple iPad 2

2.Samsung Galaxy Tab 10.1(16 GB)

Apple'ın belalısı olarak anılan Samsung'un çıktıktan sonra patent ihlali gerekçesiyle Avrupa'da satışları durdurulan cihazı Samsung Galaxy Tab 10.1, geçtiğimiz günlerde yasaklarını aştı ve ülkemize de geldi. iPad 2 ile donanım özellikleri bakımından hemen hemen aynı olan cihazın işletim sistemi Android. Son dönemlerde en az iOS kadar popüler olan Android'in iOS'a göre eksik kaldığı kısım güvenlik. Özellikle son aylarda güvenlik problemleriyle sarsılan Android platformunu hassas bir şekilde kullanırsanız bir sorunla karşılaşmayabilirsiniz. Uygulama bakımından da günden güne zenginleşen Android platformu, iOS kadar zengin olmasa bile kısa sürede uygulama zenginliğini elde edecek gibi görünüyor. Cihazın 16 GB'lık modeli şuan ülkemizde satışa sunuldu ve Turkcell'in cihazla ilgili bir kampanyası mevcut.

Samsung Galaxy Tab 10.1

3.Asus Eee Pad Transformer(16 GB,Wi-Fi)
iPad 2 ve Samsung Galaxy Tab 10.1'e göre daha az popüler olan bu cihaz yine Android işletim sistemine sahip. 16GB'lık ve 32 GB'lık modelleri mevcut olan cihazın donanımsal olarak hemen hemen diğer cihazlarla aynı olmasının yanısıra kolaylıkla bir netbook görünümüne dönüşme gibi bir özelliği var. Cihazın adındaki Transformer kelimesi de bu özelliğinden geliyor. Cihazın fiyatı iPad 2 ve Samsung Galaxy Tab'e göre daha uygun ve 1100 TL'den başlayan fiyatlardan satışa sunuluyor.

Asus Eee Pad Transformer

4.BlackBerry PlayBook(16 GB)
Ülkemizde bir hayli popüler olan BlackBerry akıllı telefonlarının tabletleri diğer tabletler kadar çok tutulmasa da donanım olarak iyi bir yapıya sahip. RIM işletim sistemiyle çalışan cihazın, 7 inçlik ekranı pek tatmin edici olmasa bile daha ufak bir tablet isteyenler için iyi bir seçenek olabilir. Cihazın fiyatı 1500 TL civarında ve ülkemizde biraz zor bulunuyor.

BlackBerry Playbook

5.HTC Flyer
7 inç ekranıyla küçük tablet bilgisayar isteyenler için iyi bir seçenek olan HTC Flyer, HTC'nin kalitesinin taşıyor. Cihazın donanımsal özellikleri gayet iyi. 32GB'lık hafıza seçeneği olan cihazın 1 GB RAM'i mevcut. İsteklerinizi karşılayabilecek olan bu cihazın işletim sistemi Android. Cihazın fiyatı 1500TL civarında. Ekranına göre biraz pahalı olan cihazın fiyatının bu şekilde olması donanımdaki sağlamlıktan kaynaklanıyor.