PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : şimdiki aşklar ve eski aşklar

Elysium
14.Temmuz.2014, 12:46
Bir süre sonra tanışırLar
BirbirLerini gördükLerinde ikiside tarif ediLmez duyguLara kapıLıyordu.

İLk başLarda sıcak görüşmeLersoğuk LafLarLa sürerdi.

-NasıLsın.
-İyiyim ya sen?

ZamanLa isimLer ekLenircümLe sonLarına

-NasıLsın Ayşe?
-İyiyim Ahmet ya sen nasıLsın.?

BirbirLerine isimLeri iLe hitap etmek ikisininde hoşuna gitmiştiHerşey istedikLeri gibi gidiyorduher geçen gün sevgiLeri ikiye katLar oLmuştuVe zamanLa cümLeLere sevgi sözcükLeri ekLenir

-NasıLsın tatLım?
-İyiyim canım ya sen?

-3 Hafta Sonra-

Sevgi sözcükLeri onLarı o kadar mutLu ediyorduki adeta aşkın dorukLarındakuş gibi uçuyorLardıİkiside sevgiLerini başkaLarı iLe payLaşıranLatırArtık aşkLarını kimseden gizLemezLerve daha ciddi boyutLara geLir iLişkiLeriTabi cümLe sonLarına ekLenen keLimeLerde değişmiştir

-NasıLsınn birtanem?
-İyiyim birtanemarkadaş uğramıştımordan geLiyorum
-Akşam görüşürüz aşkım
-Tamamgörüşürüz aşkım

-1 Ay Sonra-

Artık aşkLarı ikisininde ayakLarını yerden kesmiştirYüzyüze görüşmediği zamanLarındahasretLerini ve aşkLarını teLefonLa arayarak yada mesaj çekerek gideriyorLardıHer dakika birLikteydiLerAyşe mesaj atar :

-Aşkım seni özLedimne yapıyorsun.?

Ayşe'nin mesajı Ahmete uLaşmıştı ama Ahmet işLerinin yoğunLuğundan cevabını geç yazmıştı

-Bende seni özLedimbiraz yoğunumişLeri bitirecem diye stres ediyorumbunaLdım

Ayşemesaja geç cevap geLmesinden kendisinin kaaLe aLınmadıgını düşünür ve mesajda tatmin etmese gerekki sitemkar bir şekiLde mesaja cevap yazar :

- iyi tamam koLay geLsin canım

İLk başLarda sıcak geLen 'canım' keLimesi artık soğukLuk ifade ediyorduMesajı okuyan Ahmet biraz şaşırmıştı ve birden kıza karşı soğukLuk hissettiğini anLadı.''Aman senLemi uğraşıcam'' deyipAyşe'nin mesajına cevap yazar

-SağoL CANIMMMMM (Büyük harfLe yazıpm yi uzatarak bir şey mi ima etmeye çaLıştı acaba)

-15 Ay Sonra-

Artık eskisi kadar görüşmüyorLardısıkça mesajLaşmıyorLardıArtık mesajLar garipLeşmeye başLadıGünLerce aşkım diyen ikiLi artık birbirLerine 'canım' demeye başLamıştırİki tarafta canım keLimesinden rahatsızdırArtık bu rahatsızLık iyiden iyiye kendini beLLi etmekte ve aşkLarını zedeLemektedirve zaman sonra artık 'canım' keLimeLeride yerini isime bırakır.

-Napıyon Ahmet?
-Napiyim çaLışıyorum Ayşe

-2 Ay Sonra-

İkiside birbirinden habersiz yoLda yürürLerken karşıLaşırLargözgöze geLirLer

-Napıyonn?
-Hiççgeziyorum.

Artık isimLerde kaLkmıştırYerini sade ve sert ifadeLere bırakmıştırVe artık görüşmemeye başLarLar

-Aşk Bitti-

.

Sene 624

Muhammed(sav) iLe Aişe(vaLidemiz)

Aişe vaLidemizMuhammed(sav) yeni evLenmiştiEşinin kendisini sevip sevmediğininasıL ve ne kadar sevdigini merak ederbu düşünceyLe sorar :

-ResuLaLLahbeni seviyormusun?

ALacağı cevaptan haberdardırAma ResuL'ün ağzından duymak onun için daha bir anLam taşıyorduVe bu soruya ResuLaLLah ''Oda ne biçim soru öyLe'' demiyor ve cevapLıyor :

-EvetYa AişeTabi seni seviyorum

Aişe aLdıgı cevaptan memnundurne kadar ResuL hanımı oLsada oda bir kadındırVe ihtiyacı oLan sevgiyieşinden Muhammed(sav)'den duymak istiyorBir kez daha sorar

-Beni nasıL seviyorsun Ey ALLah'ın ResuLu

Hz.Muhammed'in verdiği cevap öyLe bir cevaptır kiAişe'ye oLan aşkının ne kadar sağLam oLdugunuiçten samimi ve hayran oLunan bir ifadeyLe gösteriyor

-Kördüğüm gibi Ya Aişekördüğüm gibi.

Sevgiye bakınaşka bakınKopmayançözüLmeyen bir kördüğüm bir sevgi

-YıLLar Sonra-

Hz.AişeseviLdiğinden şüphesi yoktur ama ''acaba ResuL beni eskisi kadar seviyormudur?'' der kendi kendineYoksa yıLLar geçti ben yaşLandımsevgisi azaLmışmıdır diye bir düşünceyLe sorar:

-Ya ResuL kördüğüm ne aLemde?

Muhammed(sav) verdiği cevapbu aşkın öLümsüzLüğünü ifade eder cinsindendir

-İLk günkü gibi ya Aişeİlk günkü gibi.

Aşkınsevginin örneği oLan Hz.Muhammedbirşey içecekse onu önce Aişe'ye içirirdiardından kendisi içerdiVe Aişe'nin içtiği yerden (dudağının değdiği yerden) içmeye gayret ederdiBir yemek sırasındaAişe vaLidemizin eLindeki eti aLır ve ısırdığı yerden ısırır sonra yine Aişe'ye verirdi

ResuLün sevgiLiLerine karşı davranışLarındaaşktan yanasevgideniLgiden yana nice örnekLer vardır

KirLetiLdi artık tüm değerLerYapmacık oLdu aşkLarArtık aşk bekarLaragençLere angeje ediLmeye başLadıEvLiLer arasında birbirLerine aşk adına sözLer söyLemeLeri adeta ayıpLanır oLdu

UşaktaytaydımÖnümde 60-70 yaşLarında evLi bir çift gidiyorduALışverişten geLiyorLar beLLiErkek oLan değnekLe ve zorLa yürüyorduO yüzden poşetLeri kadın taşımaktaydıAdam beLki gururundan beLkide merhametinden karısına döndü ve dediki :

-Goncamağır geLdiyse bir tanesini bana ver

Ordan geçmekte oLan gençLerbunu duydu ve araLarında aLaycı bir şekiLde güLüştüLerGençLere çok kızmıştımGidip yaşLı teyzenin eLinden poşetLeri aLdımberaber gidiyordukdayanamayıp 'kaç yıLdır evLi' oLdukLarını sordum44 yıLdır evLi oLdukLarını söyLediLer.44 yıLLık bir aşk bu kadarmı pürüzsüz günümüze geLirbu kadar mı güzeL oLur.

BizLerde sevdikLerimize sevgi sözcükLeri söyLüyoruzCanımCancanımBitanemgibi Peki ne kadar samimi davranıyoruz? İnsan 'canım' dediğicanından öte can biLdiğini iki günde unutur mu hiç? Sevgisi soLar mı bir anLık?Eğer diLden diLe değiLdeyürekten diLe getiriyorsa asLa bitmezher geçen günde çoğaLır

Kördüğüm oLmak biLerek ve istiyerek kör olmak O'ndan geçmek için değiL onda yok oLmakŞerh'i mümkün oLmayan sevdayı yükLemek omzunaHiç oLayım derken hep oLmakben oLayım derken sen oLmak
Rabbim bizi bize bırakmaAdı MEVLA oLan aşkı koy bağrımıza Kördüğüm et bizi kör kıLcak aşkı nasip et