PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : MEB özel okul teşvik başvuru sonuçları açıklandı | MEB sorgulama.

AkyaziLi
07.Eylül.2018, 17:14
https://i.cnnturk.com/ps/cnnturk/75/650x325/5b9240f261361f2afcba8fe1.jpg

MEB 2018 teşvik sonuçları, Milli Eğitim Bakanlığı’nın resmi web sitesinde kurum tarafından açıklandığı duyuruldu. MEB “"5580 sayılı kanun kapsamındaki özel okullarda öğrenim gören/görecek öğrenciler için verilecek eğitim ve öğretim desteği uygulama e-kılavuzu 2018” yayımladı. Buna göre başvuru sonuçları 7 Eylül 2018 tarihinde açıklanacak.
MEB SORGULAMA SAYFASINA GİTMEK İÇİN TIKLAYINIZ
ÖZEL OKUL TEŞVİK TERCİHLERİ TAKVİMİ
7 Eylül’de başvuru sonuçları açıklandıktan sonra, aynı gün ‘öğrencilerin tercih işlemleri’ başlıyor. 10 gün sonra, 17 Eylül 2018 tarihinde, MEB tercih sonuçları kurumun resmi web sayfasında açıklanıyor. Tercih sonuçları açıklandıktan sonra nakil veya kesin kayıt işlemleri tarihleri ise 17 Eylül 2018 – 32 Eylül 2018 tarihlerinde yapılacak. Tercihlerden sonra MEB ek yerleştirme sonuçlarını 24 Eylül 2018 tarihinde açıklayacak.

MEB DESTEK TUTARLARI – DESTEK VERİLECEK ÖĞRENCİ SAYILARI
Okul öncesi 6 bin öğrenciye MEB 3.060,00 TL destek verecek. 15 bin ilkokul öğrencisine 3.680,00 Türk Lirası, 15 bin ortaokul öğrencisine 4.280,00 Türk Lirası, 15 bin ortaöğretim öğrencisine 4.280,00 Türk Lirası ve 24 bin temel lisede okuyan öğrenciye 3.680,00 Türk Lirası destek verecek. Destekten yararlanan öğrenci sayısı 75 bin.

https://i.cnnturk.com/ps/cnnturk/75/700x0/5b923ff261361f2afcba8fbb
TERCİHLERDE ÖNCELİK HAK KİMLERİN OLACAK?
Bakanlığın yayımladığı kılavuzda “Eğitim ve öğretim desteği verilecek öğrencilerin tespitinde Eğitim ve Öğretim Desteği Verilebilecek Öğrencilerin Tespit Formu’nda (Ek-12) belirlenen toplam puanda eşitlik olması durumunda, öncelikle bir önceki yılın yılsonu başarı puanı yüksek olan, eşitliğin bozulmaması durumunda özürsüz devamsızlığı az olan öğrenci tercih edilecektir. Eşitliğin yine bozulmaması halinde ise yaşı küçük olan öğrenci tercih edilecektir. Eğitim ve öğretim desteğinden yararlanacak öğrenciler, e-Okulda oluşturulan Modül üzerinden tercihlerine uygun okula yerleştirilir. Eğitim ve öğretim desteği kapsamında destekten faydalanan öğrenciler, eylül ayı içerisinde başka bir okula nakil olmaları hâlinde eğitim ve öğretim desteği hakkını kaybederler.” açıklamasında bulunuldu.