PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Moda tasarimi

Escobar
29.Ocak.2018, 22:30
MODA TASARIMITanıtım: Moda Tasarımı Bölümü lisans programı moda tasarımı uzmanlık alanında eğitim verir. Bu program öğrencilerin küresel moda endüstrisinin beklenti ve koşulları doğrultusunda tasarım, üretim, pazarlama ve işletme alanlarında donanım kazanmalarını sağlar. Bölüm, moda sektörüne nitelikli elemanlar yetiştirerek Türk moda, tekstil ve hazır giyim sektörünün uluslararası pazarlardaki payını artırmayı amaçlamaktadır.
Eğitim Süresi: Eğitim süresi 4 yıldır.
Puan Türü: TM-2 / YGS-5
İş Alanları: Mezun öğrenciler tasarım stüdyolarında, moda ajanslarında, moda evlerinde, tekstil ve giyim işletmelerinin tasarım, modelhane, Ür-Ge, Ar-Ge, ihracat, pazarlama, marka yönetimi veya müşteri ilişkileri bölümlerinde, bireysel girişim ile kendi işyerlerinde, tekstil sektörü içinde ve daha birçok alanda istihdam olanağı bulabileceklerdir.
MODA VE TEKSTİL TASARIMI
Tanıtım: Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü, Tekstil ve Moda Endüstrisi’nin ulusal/uluslararası alanlarda gereksinim duyduğu insan gücünü yetiştirmeyi hedeflemektedir. Endüstride ihtiyaç duyulan moda ve tasarımcıları yetiştirmeyi amaçlayan bölüm, bu doğrultuda öğrencilerine, tasarım fikirleri yaratma ve canlandırma, pazar ve trend araştırması yapma, marka yaratma, yaratıcı ürün çözümlemeleri geliştirme, çağdaş kalıp ve dikim tekniklerine ve sunum biçimlerine uzanan tasarım sürecini gerçekleştirme yönünde vizyon aşılamaktadır.
Eğitim Süresi: Eğitim süresi 4 yıldır.
Puan Türü: TM-2 / YGS-5
İş Alanları: Bölümümden mezun olan öğrenciler, sektörün önde gelen saygın kurumlarında, gerek ulusal gerekse uluslararası platformlarda moda tasarımcılığı, halı firmalarında halı tasarımcılığı, gelinlik ve abiye üreticilerinde stilist, marka ve mağaza yöneticiliği, müşteri temsilciliği, marka stratejistliği, moda editörlüğü, konfeksiyon üretim takibi gibi alanlarda çalışabileceklerdir.