PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Seyahat işletmeciliği ve turizm rehberliği

Escobar
29.Ocak.2018, 22:23
SEYAHAT İŞLETMECİLİĞİ
Tanıtım: Seyahat işletmeciliği programının amacı, turistler hizmet sunan, tesislerin ve seyahat hizmetlerinin yönetimi alanında çalışacak elemanları yetiştirmektir.
Eğitim Süresi: 4 Yıl
Puan Türü: TM-1
Mezunların Aldığı Unvan: Seyahat İşletmecisi
Gereken Nitelikler: Seyahat İşletmeciliği programına girmek isteyenlerin hem matematiğe, hem sosyal bilimlere ilgi duymaları, girişken, yaratıcı ve insanlarla iyi ilişkiler kurabilen kimseler olmaları gerekir.
Bölümde Okutulan Dersler: Hukuk, ekonomi, işletme, muhasebe, seyahat işletmeciliği, tur operatörlüğü ve insan ilişkileri konularında dersler okutulur.
İş Alanları: Bu programdan mezun olanlar seyahat acentelerinde, turizm bürolarında görev alabildikleri gibi kendileri alanları ile ilgili işyeri açabilirler.

SEYAHAT İŞLETMECİLİĞİ VE
TURİZM REHBERLİĞİ

Tanıtım: Seyahat işletmeciliği programının amacı, turistlere hizmet sunan, tesislerin ve seyahat hizmetlerinin yönetimi alanında çalışacak elemanları yetiştirmektir.
Eğitim Süresi: Eğitim süresi 4 yıldır.
Puan Türü: TM-1
İş Alanları: Bu programdan mezun olanlar seyahat acentelerinde, rezervasyon, operasyon, biletleme, muhasebe vb. departmanlarında, havayolu şirketlerinin yer hizmetlerinin çeşitli pozisyonlarında ve yönetici olarak çalışabilirler turizm bürolarında görev alabildikleri gibi kendileri alanları ile ilgili bireysel bağımsız tur operatörü ve seyahat acenteleri açabilirler.