PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sizce en iyi öğrenme metodu hangisidir: Yaparak yaşayarak öğrenme mi, okuyarak mı, ?

BeLLa
22.Ocak.2018, 16:10
Sizce en iyi öğrenme metodu hangisidir: Yaparak yaşayarak öğrenme mi, okuyarak mı, ya da başkalarını dinleyerek mi?
:crigon:

BeLLa
22.Ocak.2018, 16:29
Her insanın algısı farklıdır bence sen yaparak yaşayarak öğrenirsin ben okuyup dinleyerek öğrenirim ama bir musibet bin nasihatten iyidir her zaman...

AkyaziLi
22.Ocak.2018, 16:35
Bence yaşayarak öğrenme..Yaşayarak öğrenmek hayatın kendisidir. Çünkü hayat yaşayarak öğrenilir. Yaşarken ağlarsınız, kahkaha atarsınız, içiniz burkulur, hüzünlenirsiniz ve pişman olursunuz. Böylelikle çeşitli alanlarda deneyimlere sahip olursunuz. Bu deneyimlerle öğrenilenler sizi daha güçlü kılar . Daha derin ve kalıcı izler bırakır. Düşünsenize bir çocuk sobaya dokunulmaması gerektiğini ne zaman daha iyi öğrenir.‘'Bir musibet bin nasihatten yeğdir"sözünün çıkış noktası da işte burasıdır.

Zeyrek
22.Ocak.2018, 16:44
Öğrenilecek şeye göre değişir. Bu çok gezen mi çok okuyan mı sorusuna benziyor net bir cevabı yoktur diyorum. Ama yaşayarak öğrenilen en zor unutulandır zannımca

Mavi
03.Eylül.2018, 10:48
yeniden yapılandırmacı
eğitimde isimleri var zaten

Yazarım
03.Eylül.2018, 16:10
Valla ben staj yapana kadar hiç bişey bilmiyormuşum onu ögrendim, o kadar söyliyim siz anlarsınız ;d