PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sizce birine çapkınsın demek hakaret etmekmidir?

BeLLa
22.Ocak.2018, 13:29
Bir tartışma konusu acıyorum arkadaşlar)))
Sizce bir bayana yada bir erkeğe (bekar olmak kaydıyla) o çok çapkın şu çok çapkın çapkın
biri diye hitap edilmesi sizce ona hakaretmi sayılır?
Fikirlerinizi alalım :crigon:

AyhanKalav
22.Ocak.2018, 13:32
benim fikrimi söylemem gerekirse @BeLLa (https://www.turkiyemerkezi.com/member.php?u=9056) bayan yada erkek çapkın denilirse toplum içinde bir lekeye kurban gidebilir diye düşünüyorum. yada hayatına birisi alacaksa ismi çapkına çıktığı için erkek yada bayan karşısındaki partneri ile sağlıklı bir birliktelik yaşayamayacaklar. ön yargılı yaklaşımları tetikleyebilir. diye düşünüyorum. :)

OMG
22.Ocak.2018, 13:45
Aslında sıfatlara çok takılmak gereksiz , genelde ulu orta söylendiğinde şaka amaçlı , kişiler arasında söylendiğinde dedikodu niteliği taşıyan bir tabir.
Zaten başkasının özeliyle çok fazla ilgilenmekte yeteri kadar saçma bir durum insanlar istediği gibi yaşar, kişi kendinden sorumludur.
Ancak birisi yada birileri söylediği için , kişi o olacak diye bir kaidede yok.

LaDe
22.Ocak.2018, 13:47
Değildir bana kalırsa

Zeyrek
22.Ocak.2018, 13:49
Hakaret sayılmaz. ben kadına çapkın dendiğine denk gelmedim, sanırım onun başka bir adı var

AceLLe
22.Ocak.2018, 14:21
Genelde saka amacli soylenmis bi kelime o yuzden fazla takilmamak lazim diye dusunuorum
insanlar degerlerinden eminse eger bir baskasinin gozundeki durumu nedir diye dertlenmesin sallayin gitsin :))

BeLLa
22.Ocak.2018, 15:09
Ben hakaret olarak görmüyorum)) ki bekar bir insan için bu terim niye hakaret olabilirki..,bunu soyleme uslubuda çok önemli tabi..

OkyanuS
22.Ocak.2018, 15:19
Bana göre hakaret sayılmaz. Allah'ın bildiğini kuldan saklamaya gerek yok.Birisi kendisine çapkın denilmesini istemiyorsa ona göre davranmalı. Davranmıyorsa da sonuçlara katlanır. (:

Quaresma
22.Ocak.2018, 15:27
Ah gözüm kör olsun olmadığım halde
bunu bana söylüyorlar insanlarla şakalaşmak
iyi anlaşmak konuşmak capkınlık oluyor
anlamıyorum capkın dediğin birinden
ayrilir diğeriyle birlikte olur 4-5 kişi olur
bence odur.

BerhudaR
04.Temmuz.2018, 10:58
Bir adam vardı bana küfür et ama çapkınsın deme derdi:) demek küfürden daha ağır birşeymiş birileri için.

BopLina
13.Temmuz.2018, 11:13
Bizim toplumumuzda hakaretten daha kötü bir durum. Latifedir bence.

Cezayir
13.Temmuz.2018, 11:38
o benmişim.

BerhudaR
01.Ekim.2018, 15:31
Bana çapkın diyenlerin allah belasını neyse etmicem.

Hadibe
01.Ekim.2018, 15:32
Bacım duygularıma tercüman oluvermiş :)