PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ehad'dan askon'a ziyaret

Nina ∞
16.Şubat.2014, 16:41
Evrensel Hafızlar Derneği (EHAD) Adana Şube Başkanı Emrullah Sarman, Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Adana Şube Başkanı Recep Çalışkan'ı ziyaret etti.
EHAD Adana Şube Başkanı Emrullah Sarman ve yönetim kurulu üyeleriyle birlikte gerçekleştirdiği ziyarette, "Kuran- ı Kerim' e hizmet şereftir" anlayışını benimsediğini söyledi.
Evrensel Hafızlar Derneği'nin; 2007 yılında genel merkezi Ankara'da olmak üzere Kuran- ı Kerimi öğrenen, öğreten, muhtevasına vakıf olmaya çalışan ve bu uğurda hizmet verenlere her türlü katkıda bulunmak, bu amaçla faaliyet gösteren kişi, kurum ve kuruluşların sorunlarına çözümler üretmek ve stratejiler geliştirmek için milli, manevi, ahlaki ve evrensel değerlere sahip, ruhsal ve bedensel yönden sağlıklı, üstün vasıflı örnek nesiller yetiştirilmesine katkı sağlamak için kurulduğunu anlatan Sarman, milli ve manevi, kültürel, ahlaki ve evrensel değerlere bağlı bir toplum oluşturmak için eğitim ve öğretimin her kademesinde, Kuran Kursu, yurt, pansiyon, eğitim merkezi, kültür sitesi, kütüphane, okuma salonu, hafız dinleme salonu, lokal, araştırma merkezi gibi yerler kurmak, derneğin amacına uygun olarak eğitim ve öğretimin her dalında ve kademesinde öğrencilere karşılıksız burs vermek, öğrenciler için yetiştirme, takviye, hazırlık, tecvid, mesleki ve sportif kurslar düzenlediklerini belirtti.